Türkiye Gündemi

Dijital savunma sisteminizi yenileyin, yeni yıla güvenle girin

Siber güvenlik alanında dünya lideri olan ESET, tüketicilere yönelik yenilikçi ve modernleştirilmiş yeni ürünlerini piyasaya sundu.  Gelişen dijital dünyada basit antivirus programlarının yeterli olmadığını paylaşan ESET, yeni ürünleri ile birlikte yeni güvenlik ekosistemi olan ESET Home’u da tanıttı. ESET HOME  uygulaması ile kullanıcılar  yönetilmesi kolay hepsi bir arada korumaya erişiyor. 

ESET, kullanıcılarını  dijital yolculuklarında korumak için ürün portföyünü ESET HOME Security Essential ve ESET HOME Security Premium ile yeniledi. Yeni özellikler, kapsamlı bir güvenlik platformu haline gelen ESET Home üzerinden kolaylıkla yönetilebiliyor. Windows, macOS, Android ve iOS gibi tüm büyük işletim sistemlerinde kullanılabilen ESET HOME, ev ağları ve bağlı akıllı cihazlar için görünürlük içeriyor. Bu sürümde, cihazları yönetme, çevrimiçi satın alma yapma, abonelik etkinleştirme ve yenileme, güvenlik çözümlerini indirme, yükseltme Parola Yöneticisi gibi güçlü işlevleri etkinleştirmek kullanıcıların parmaklarının ucunda. 

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve platformun yönetimini basitleştirmek için ESET, kullanıcıların hanelerinin koruma düzeyini tek bir görünümde görebilmeleri için Genel Koruma Durumu’nun tanıtımı da dahil olmak üzere çeşitli arayüz değişiklikleri yaptı. Bu, hem bir kullanıcının aboneliklerinin geçerlilik durumunu hem de hesaba bağlı cihazların güvenlik durumunu üç kategoride birleştiriyor: Korumalı, Dikkat Gerekli ve Güvenlik Uyarısı.  Bu değişiklikler, ürünü kurmak için minimum etkileşim gerekirken, müşterilere son teknoloji koruma sağlamayı amaçlıyor. Aynı zamanda bu yeni ekosistem, onu kontrol etmek ve özelleştirmek isteyen proaktif kullanıcılar için anlamlı seçenekler ve işlevsellik sağlıyor. ESET HOME, kullanımı kolay bir web portalı ve hem iOS hem de Android için kullanılabilen bir mobil uygulamadır.

ESET HOME Security Essential, ESET HOME Security Premium Abonelik katmanları, giriş seviyesinden en üst seviyeye kadar hepsi bir arada koruma sağlayarak, bireylerin ve hanelerinin dijital yaşam gizliliği ve güvenliğine yönelik karmaşık ihtiyaçlarını karşılıyor. ESET HOME Security abonelikleri tüm büyük işletim sistemlerinde (Windows, macOS, Android ve iOS) kullanılabilir.

ESET HOME Security Essential, gelişmiş modern uç nokta güvenliği ve çok katmanlı gerçek zamanlı korumanın yanı sıra kullanıcının çeşitli tehditlere karşı koruma yeteneğini daha da geliştiren ek araçlar da dahil olmak üzere koruma özelliklerine sahip giriş seviyesi bir abonelik katmanıdır. Kullanıcıların hassas verilerini korumak için tasarlanan Güvenli Bankacılık ve Güvenli Tarama özellikleri ile kullanıcının yönlendiricisinin güvenliği hakkında bilgi veren ve ağa bağlı cihazları görüntüleyen bir tanılama aracı olan Ağ Denetçisi de bu özelliklere dahildir. Yeni geliştirilen tarayıcı uzantıları, Tarayıcı Gizliliği ve Güvenliği özelliğinin geliştirilmesini sağlar. Bunlar arasında çerezleri, geçmişi ve çok daha fazlasını tarayıcıdan düzenli olarak veya isteğe bağlı olarak temizleyen Tarayıcı Temizleme gibi temizleme araçları yer alıyor.

ESET HOME Security Premium, kullanıcıların parolalarını ve kişisel verilerini koruyan ve saklayan bir Parola Yöneticisi gibi diğer güvenlik işlevlerini ekleyerek özellik setini daha da genişletir. Buna, web formlarını doldururken kullanıcılara zaman kazandıran otomatik ve doğru form doldurma özelliği de dahil. Güvenli Veri işlevi, USB veya dizüstü bilgisayar kaybı durumunda veri hırsızlığını önleyerek ve güvenli işbirliği ve veri paylaşımı sağlayarak dosyaların ve çıkarılabilir medyanın güçlü şifrelenmesiyle gizliliklerini ve güvenliklerini artırır. ESET HOME Security Premium, daha önce hiç görülmemiş tehditleri azaltmak için özel olarak tasarlanmış bulut tabanlı koruma olan ESET LiveGuard aracını sunar. 

 

Dijital güvenliğinizden ödün vermeyin 

ESET, 30 yılı aşkın bir süredir müşterilerinin uç nokta ve sistemlerini hem bilinen hem de daha önce hiç görülmemiş tehditlere karşı koruyan birden fazla tescilli teknoloji katmanına devamlı olarak yatırımlar yapıyor. Yeni sürümler kullanıcılara gönül rahatlığı sağlarken aynı zamanda dijital yolculuklarında nerede olurlarsa olsunlar 7/24 güvende olmalarını sağlıyor. 

 

Basit antivirüs uygulamaları artık yeterli değil 

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Erkan Tuğral, büyüyen dijital saldırılarla mücadele ederken artık basit antivirüs uygulamalarının yeterli olmadığının altını çizdi. 

Erkan Tuğral sözlerine şöyle devam etti: “ESET uzmanlığını yapay zeka, insan içgörüsü ve bulut korumasının güçlü bir karışımını oluşturmaya harcadı ve çok sayıda siber tehdide karşı son teknoloji bir savunma sağladı. Tüketiciler çevrimiçi ortamda daha fazla zaman geçirdikçe ve daha çok sayıda bağlı cihaza sahip oldukça kötü amaçlı aktörler için gitgide daha değerli hale geliyorlar. Bu durumla mücadele etmelerine yardımcı olmak için ESET olarak kullanıcılarımıza, dijital yolculuklarında nerede olursa olsunlar tüm cihazlarında kendilerini güvende tutacak eksiksiz bir dijital güvenlik çözümü sunuyoruz.

 

Dijital dünyanızı kolaylıkla yönetin  

ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban ESET’in önleme teknolojisinin alanının en yoğun çok katmanlı ve etkili teknolojisi olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: “Bireysel ürünlerimize getirdiğimiz yenilikler, tüm kullanıcıların  cihaz ve verilerini korumalarını kolaylaştıracak.Yeni ESET HOME Security abonelik katmanları çok katmanlı güvenlik sunuyor, gizliliği koruyor ve müşterilerimizin cihazlarını ve evlerini güvende tutuyor. ESET ile sadece korunmakla kalmıyorlar; güvenli bir şekilde keşfetme, bağlantı kurma ve gelişme konusunda güçleniyorlar” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu