Ekonomi

Elektronik ve kablolama konularında çalışanlar CDT TechDay 2023’de Buluştu

21 Haziran 2023 tarihinde, Divan Ankara Otel Çankaya’da yerli ve yabancı konuşmacıların katılımı ile gerçekleştirilen CDT TechDay 2023″ etkinliğinde,  teknoloji dünyasındaki en son gelişmeler ve elektronik ile kablolama konularında tasarım, üretim ve test teknolojileri alanındaki yenilikler katılımcılar ile paylaşıldı. 

Elektronik tasarım ve üretim teknolojileri konusunda Türkiye’de uzun yıllardır düzenlenen en kapsamlı etkinlik olan CDT TechDay, bu yıl da özel uzmanlık gerektiren çok sayıdaki yerli ve yabancı konuşmacının katılımı ile  katımcılara etkileşimli bir ortam sundu. 

Bu yılki CDT TecDay etkinliğinde savunma, havacılık, otomotiv ve dayanıklı tüketim sektörlerinin önde gelen profesyoneller, uygulama alanlarında hem teknolojik yenilikler, hem sektörel gelişmeler hem de dünyada ve Türkiye deki başarılı uygulamaları paylaştı. 

Genel oturumlarda “Reinventing the Industry: Additively Manufactured Electronics “, “Driving Innovations with Siemens Digital Threads ” gelişmelerin yanısıra MEXT Teknoloji Merkezi ile yapılan çalışmalar anlatıldı. Ardından Xcelerator Technology Innovation Awards Ödül törenininde ödüller sahiplerine taktim edildi. 

Network Oluşturacak Yeni İş Fırsatları! 

 CDT TechDay 2023 etkinliğinde, katılımcılar geleceğin teknolojilerini keşfedecekleri ve  sektör liderleriyle network oluşturabilecek  yeni iş fırsatlarına erişebildiler. Ayrıca, parallel oturumlar ve paneller aracılığıyla yeni stratejiler, en iyi uygulamalar ve geleceğe yönelik vizyonlar hakkında bilgi edinme fırsatını yakaladılar.  Bu yıl CDT Tech Day Kapsamında ve takip eden günde Türkiye de ilk kez  “Capital Users Meeting” ve “MADe Workshop” düzenlendi.

CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş düzenledikleri etkinlikle ilgili şunları söyledi: “CDT TechDay 2023, elektronik ürünlerin tasarım ve üretim süreçlerine odaklanan bir etkinlik. Savunma, Otomotiv, Uzay, Uçak ve Tüketici ürünleri gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için dünyadaki örnekler arasında özel bir konuma sahip. Bu organizasyon, katılımcıların ilgi alanlarına hitap eden teknoloji trendlerini, müşteri deneyimlerini izleme, paylaşma ve geliştirme imkanı sunuyor. Türkiye’de benzeri bulunmayan ve küresel ölçekte sayılı organizasyonlardan biri olması bizim için gurur verici. Sabah oturumlarında konuk konuşmacılar, geleceği ve gelişmeleri vizyoner bir yaklaşımla katılımcılara aktaracak. Öğleden sonra ise paralel oturumlar düzenlenerek farklı konular ele alınacak. Bu yıl, ilk defa düzenlenecek olan Capital Kullanıcı Grubu toplantısı, kablolama konusunda derinlemesine bilgi paylaşımı için bir platform olarak planlanıyor. Ayrıca, çok katmanlı üretim teknolojilerinin elektronik dünyasındaki kullanımı ve stratejik iş birlikleriyle sağlanan imkanlar da katılımcılarla paylaşılacak. Aynı etkinlik kapsamında, global tasarım yarışmasında ödül kazanan uygulamaların ödülleri de sahiplerine takdim edilecek.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu