Türkiye Gündemi

Hope Alkazar'ın İlk Tiyatro Oyunu Çirkin Kasım Ayında Sahnede

Hope Alkazar Sahnesi’nin Yeni Tiyatro Oyunu: Çirkin

Kasım ayı itibariyle, haftada 2 kez (cuma ve cumartesi) izleyiciyle buluşacak olan “Çirkin” tiyatro oyunu, izleyiciyi geleneksel masallardan ilham alan gerçeküstü bir ihanet hikayesiyle büyüleyici bir deneyime davet ediyor. Oyun, anlatı tiyatrosu ile dijital enstalasyonu birleştirerek izleyicileri de çevreleyen bir deneyim sunuyor. Bin yıllardır yaşayan, çirkin bir mahluk olan Şiva ve lanetlenmiş ölümsüz tavuğu ile geçmiş ve bugün arasında ilginç bir yolculuğa çıkacağınız Çirkin, Firuze Engin’in sürükleyici metni, Güray Dinçol’un yönetmenliği ve Nihal Yalçın ile Onur Berk Arslanoğlu’nun performanslarıyla Hope Alkazar Sahnesi’nde hayat buluyor.

 

Detaylı bilgi için: hopealkazar.com/cirkin

 

Trash To Good: Atık Sorunları ve Alternatif Çözümler Paneli 18 Kasım’da Hope Alkazar’da

Doğrusal ekonominin yarattığı atık sorununu ele almak ve alternatif çözümleri tartışmak için Onaranlar Kulübü konunun uzmanları ile bir araya geliyor! 18 Kasım’da ikincisi gerçekleşecek olan “Trash to Good” paneli katılımcılarıyla kendi pratikleri üzerinden atık sorununu masaya yatırarak, onları nasıl değerlendirebileceğimize dair ipuçları sunacak. Onaranlar Kulübü, bu önemli sorunların çözümlerine yanıt bulmak için mikrofonu “Trash To Good” panelinin konuşmacılarına Hope Alkazar’da uzatacak.

 

Cihangir Yoga x NIKE Well Collective Flow

12 Kasım’dan itibaren her pazar 11.00-12.00 saatleri arasında, deneyimli Cihangir Yoga eğitmeni İrem Güneş’in özel yoga akışı ile gevşeyebileceğiniz ve zihninizi dinlendirebileceğiniz bir deneyime davetlisiniz.

 

Açık Stüdyo Günleri

Sürdürülebilir bir geleceğin hayalini kuran ve bunu gerçekleştirmek için çalışanların sahnesi HOPE Alkazar’ın Yaratıcı Stüdyo’su çevreye saygılı, yarını düşünen ve bunun için bir arada harekete geçen herkese açık. Onaranlar Kulübü’nün rehberliğinde artık, dileyen herkes kişisel projeleri veya grup atölyeleri için stüdyoyu ve buradaki ahşap kesim, dijital fabrikasyon, dikiş-nakış, podcast stüdyosu, montaj tezgahı ile 3B yazıcıyı kullanabilecek. Atölyeyi kullanacakların, talep ettikleri gün ve saatler arasında atölye uygunluğunun planlanabilmesi için randevu almaları gerekli. 

 

Randevu için: hopealkazar.com/yaratici-studyo 

 

HOPE Alkazar Hakkında

Hareket etmenin dönüştürücü gücüne inanan, sporcular ve tüm yaratıcı fikirleri her zaman desteklemeyi kendine görev edinen Nike, HOPE Alkazar ile beraber ortak bir hareket platformu oluşturdu. HOPE Alkazar, alışılmışa kafa tutarak anlamlı bir değişim yaratmak, kimliğini ve sahiplendiklerini dünyaya anlatmak, kolektif bir bilinçle birlikte dönüştürmek için harekete geçenlerin buluşma noktası olarak konumlanıyor. Fikirleri ve çalışmaları ile fark yaratan kişi ve toplulukları spor, kültür ve sanat ekseninde, sosyal fayda amacıyla buluşturuyor. Yenilenen Nike İstanbul mağazasının hemen yanında yer alan HOPE Alkazar, Nike’ın ve program ortaklarının gençlere umut olmak ve birlikte daha iyiyi hayal etmek için hayata geçirdikleri bir ‘hareketin sahnesi’.   

 

HOPE Alkazar’la ilgili detaylı bilgiler için web sitesi ve sosyal medya hesapları incelenebilir:

hopealkazar.com

instagram.com/hopealkazar/?hl=tr

 

HOPE Alkazar’daki güncel programlarına ulaşmak, kayıt yaptırmak ve aylık takvimi takip etmek için ise aşağıdaki adresler ziyaret edilebilir: 

hopealkazar.com/program

hopealkazar.com/takvim

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu