Türkiye Gündemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Uçurtmanın Kuyruğu" Oyunuyla Eskişehir'de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın beğeniyle izlenen oyunlarından  “Uçurtmanın Kuyruğu” Şehir Tiyatroları Buluşmaları kapsamında Eskişehir seyircisine konuk oluyor.

Savaş Dinçel’in yazdığı,  Barış Dinçel’in yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu”, 16, 17 Şubat 2024 tarihlerinde saat 20.00’de, 18 Şubat 2024 tarihinde saat 18.00’de Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Sahnesi’nde sahneleniyor.

İBB Şehir Tiyatroları Turnelerine Devam Ediyor

İBB Şehir Tiyatroları Şubat ayında farklı kültür merkezlerinde ve sahnelerde, yeni oyunlarla turnelerine devam ediyor. Turne programı şöyle:

 

Uçurtmanın Kuyruğu             16, 17, 18 Şubat   Eskişehir Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Sahnesi

Gül’e Ağıt                             20 Şubat             Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi

 

İBB Şehir Tiyatroları, klasik ve çağdaş oyunlarını İstanbul’un birçok ilçesinin yanı sıra farklı illerde de seyirciyle buluşturmaya devam edecek.

UÇURTMANIN KUYRUĞU

Çocukluğu babası tarafından otoriteyle bezenmiş, sıkı bir disiplinle yetiştirilmiş, bu disiplin ve otorite kendisi için saplantıya dönüşmüş bir adam, hayatına son vermeye karar verir. İntihar mektubunu yazıp bitirdiği an kapı çalar. Karşısında ilk defa gördüğü, tanımadığı bir misafir vardır. Gelen adam hayatına ve tüm çocukluğuna dair her şeye hakimdir. Zaman geçtikçe sohbet ilgi çekici bir hal alır. Etkileyici bir iç hesaplaşma başlar. Oyunda Gün Koper, Ali Yoğurtçuoğlu rol alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu