Türkiye Gündemi

Kocaeli Büyükşehir’in Çocuk Korosu, şarkılarıyla geçmişe götürdü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Çocuk Korosu seslendirdiği şarkılarla izleyenleri çocukluğuna götürdü. Koro, yıl sonu etkinliği kapsamında gerçekleştirdiği konserinde, herkesin çocukluğunda söylediği o en güzel şarkıları büyük bir başarı ile söyledi. Koro tüm şarkılarını kendisini izlemeye gelen büyükleriyle birlikte seslendirdi.

ŞEF EKER YÖNETİMİNDEKİ 35 KİŞİLİK KORO

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirilen Çocuk Korosu Yıl Sonu Konserine, eğitmelerin yanı sıra öğrenci velileri katıldı. Şef Selçuk Eker yönetiminde ve 7 ile 14 yaş arasındaki  35 kişiden oluşan Çocuk Korosu’na Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Müzik Bölümü eğitmenleri enstrümanlarıyla eşlik etti.

GEL BİZE KATIL BİZE

Koro konserine herkesin ilkokul sıralarında öğrendiği en güzel çocuk şarkılardan biri olan “Gel Bize Katıl Bize” şarkısıyla başladı. Konserde ayrıca “Dağlar gibi dalgaları, Sen de Gel, Annemize Türkü, Sen Gidince, Fıkra, Güzel Anadolu, Hayanları Sevelim, Neler Oluyor Hayatta, Kezban ve Kızılcıklar Oldu Mu?” şarkılarını söyledi. Ayrıca “Bugün Bayram” ve “Arkadaşım Eşşek” gibi çok sevilen Barış Manço şarkıları da icra edildi.

BÜYÜKLER ÇOCUK ŞARKILARINA EŞLİK ETTİ

Çocuklar şarkılarını seslendirirken izleyenleri de bu güzel ana ortak etti. Alkışlarıyla konukları yönlendiren minik koristler, büyüklerinin şarkılara eşlik etmesini sağladı. Bu anlamlı davranış konserde renkli görüntülerin oluşmasına sahne oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu