Türkiye Gündemi

Müşteri hizmetlerinin de en iyisi ESET

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan ESET,  2023 SC Awards En İyi Müşteri Hizmetleri kategorisinde Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.  

Siber güvenlik alanındaki en prestijli ve rekabetçi ödüllerinden bir olan SC Awards, bilgi güvenliğinde yenilik ve başarıyı getiren çözümler, kurumlar ve bireyleri ödüllendiriyor. ESET bulunduğu kategoride en iyi müşteri desteği ve hizmeti vermesi, ayrıca günümüzün yetenekli siber suçluları karşısında kuruluşların güvende olmasını sağlama konusunda beklentilerin ötesine geçmesi nedeniyle ödüle layık görüldü.

ESET Kuzey Amerika Genel Müdürü Brent McCarty ödülle ilgili şunları söyledi: “SC Awards, siber güvenlik alanında tüm dünyaca bilinen bir ödül programı. Biz de bu yıl En İyi Müşteri Hizmetleri kategorisinde ödül aldığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, müşteriyle sürekli iletişim kurma, zaman dilimleri, iletişim kanalları ve diller arası yerelleştirilmiş müşteri desteği vizyonumuzla genişleyen müşteri hizmetleri organizasyonumuzda devam eden dönüşümün ve yatırımlarımızın karşılığı. Siber güvenlik konusunda çözüm ortağı olarak müşterilerimize güven vermenin işimizin bir parçası olduğunu biliyoruz. Bu ödül, yerelde ve dünyanın dört bir yanında ekiplerimiz tarafından sunulan olağanüstü performansın ve işimize olan bağlılığımızın bir göstergesi.”

SC Media’nın Baş Editörü Tom Spring CyberRisk Alliance’a şu açıklamada  bulundu: “Bu yılın SC Award ödüllerinin kazananları, sürekli değişmekte olan sektörümüzü yansıtıyor. Kazananlar, pazar genelinde benzersiz bir çeviklik sergilediler ve müşterilerinin giderek daha karmaşık hale gelen rakiplere ve ortaya çıkan tehditlere karşı bir adım önde olmasını sağlayacak yenilikçi çözümler getirdiler. Tüm SC Award katılımcılarımızın sergilediği yenilikçi stratejiler ve teknolojiler, bu yıl siber güvenlik alanında yaşanan dikkate değer yenilikleri gerçekten özetledi.”

ESET’in Global Support ekibi, gün geçtikçe daha karmaşık hale gelen siber güvenlik tehdit ortamına yanıt olarak hizmetlerini farklılaştırma ve kapsamını genişletme konusunda yeni yollar aramaya ve müşterilerinin bu zorlu ortama uyum sağlamalarına yardımcı olmaya devam etti.” ESET’in ödül yolculuğunda öne çıkan hizmetleri şöyle sıralandı: 

  • Müşterilerin ihtiyaç duyduğu her zaman ve her yerde, yerel ve kolayca erişilebilir müşteri desteği verme taahhüdü. Kurumun, dünya çapında farklı zaman dilimleri ve ihtiyaç duyulan dillerde müşteri hizmetleri verme konusunda yardımcı olan 162 iş ortağı bulunuyor. 
  • Müşteri tercihleriyle uyumlu çok kanallı destek. ESET, kurumsal müşterilerine telefon, e-posta ve canlı sohbet ile tamamlayıcı hizmet sunuyor. ESET aynı zamanda, müşterilerin güncel konular ve ortaya çıkan ürün sorunlarıyla ilgili olarak şirket uzmanlarıyla diyaloğa girebileceği online bir destek forumu olanağı da sağlıyor. 
  • Knowledgebase makaleleri, ESET Security Forumundaki SSS belgeleri, dağıtım ve bakım, kullanıcı senaryoları ve sorun çözümü için hazırlanan öğretici videolar gibi geniş kapsamlı belgeler. Bunlara ek olarak, her ürün için online kullanıcı kılavuzu var ve bunlar ESET ürünleriyle ilgili yükleme, kurulum ve özelliklerle ilgili genel bilgi veriyor. Tüm bunlar, Kanada (Fransızca konuşulan bölge), İspanyolca, Almanca, Japonya ve daha fazlası dahil olmak üzere ESET’in uluslararası pazarlarına yönelik yerelleştirilmiş dil kaynaklarıyla desteklenmektedir (ESET Protect Cloud için 21 dil mevcuttur ve Endpoint Antivirus for Windows için 35 dile kadar desteklenmektedir) .
  • ESET Services Hub içerisinde İleri Seviye Profesyonel Hizmetlere ESET PROTECT MDR (Algılama ve Yanıt), Üst Seviye Destek ve Güvenlik Hizmetleri dahildir. 
  • Çalışanlara yönelik, siber güvenliğin insan etkenini ele alan Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitim programı gibi daha geniş kapsamlı farkındalık ve eğitim kaynakları, yazılı ve video içeriklerine sahip, beş dilde hizmet veren dünyanın en iyi kurumsal siber güvenlik bloglarından birisi olan WeLiveSecurity gibi açık kaynaklar.

 

Müşterilerimize en iyi desteği sunuyoruz

McCarty açıklamalarına şöyle devam etti: “Şirketlerin premium yönetilen hizmetler tarafından desteklenen kurumsal düzeyde siber güvenlik çözümleri arıyor olması nedeniyle siber güvenlik pazarı olgunlaşmaya devam ediyor. Alanımızda en iyi desteği sunma konusundaki kararlılığımız, ESET’i bu rekabetçi ortamda diğerlerinden ayırıyor. ESET PROTECT MDR ile kuruluşlar, dahili dijital güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekip kurmadan ya da kendi ekiplerine ek kaynak sağlamadan Kapsamlı Algılama ve Yanıt (XDR) hizmetinin tüm avantajlarından faydalanabiliyor. Bu da, ESET’in uzmanlığı ve destek ekipleriyle bir araya geldiğinde, öncelik belirleme ve soruşturma, dosya analizi, olaya yanıt verme, adli bilişim, tehdit izleme ve hatta proaktif periyodik tehdit avcılığı gibi ileri seviye yeteneklere izin veriyor.” 

Bu sene 26. kez sahiplerini bulan ve sektör içinde oldukça popüler olan 2023 SC Awards ödülleri her sene rekor sayıda katılımla gerçekleşiyor. 15 kategoride verilen Mükemmellik Ödülleri, siber güvenlik alanındaki startuplar, yatırımcılar ve finans ortaklarının katılımına açıldı. Mükemmellik Ödülleri için yapılan yüzlerce başvuru, sağlık, finansal hizmetler, üretim, danışmanlık ve eğitim gibi alanlarda sektör liderlerinden oluşan dünya çapında bağımsız bir jüri tarafından değerlendiriliyor.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu