Dünya

Öldüğü duyuru edilen çocuk, cenazesinde uyandı

Doktorlar tarafınca öldüğü duyuru edilen 3 yaşındaki bebeğin, cenaze esnasında göz kırptığı fark edildi. Tedavi altına alınan bebeğin durumu yeniden ağırlaşınca bu kez kati olarak yaşamını yitirdiği belirlendi.

Üç yaşındaki kız, 17 Ağustos’ta annesi Mary Jane Mendoza tarafından Villa de Ramos’ta bir çocuk doktoruna götürdüğünde mide ağrıları, kusma ve ateş yaşıyordu . Doktor çocuğun dehidrasyon tedavisi için orta Meksika eyaleti San Luis Potosi’deki hastaneye götürülmesini tavsiye etti.

Salinas de Hidalgo Temel Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar, vücut ısısını düşürmek için ufak vücudunun üstüne soğuk bir havlu yerleştirdi ve oksijen seviyelerini kovuşturmak için parmaklarından birine nabız oksimetresi yerleştirdi. Camila, ağrı ve ateşi tedavi eden parasetamol reçetesiyle hastaneden taburcu edildi, sadece her geçen gün kötüleşmeye devam etti.

Ölüm raporundan sonrasında cenazesinde göz kırptı

Tekrardan hastaneye yatırıldığında doktorlar, müdahalelerinin peşinden Camilla’nın yaşamını kaybettiğini söyleyerek ölüm raporunu yazdı. Acıyla yıkılan aile, kızlarının cenaze törenini düzenledi. Cenaze esnasında ise akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Gözyaşı döken babaanne, tabutun açık kısmından torununun göz kırptığını fark etti.

Babaannenin uyarısı ile tabut açılırken, küçük Camilla’nın nabzının attığı hissedildi. Camila, ambulansla Salinas hastanesine geri götürüldü sadece beyne pıhtı atması sebebiyle bu sefer net olarak yaşamını yitirdi. Polis ekiplerinin ise ülke çapında büyük ses getiren olayla ilgili soruşturma başlatmış olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu