Türkiye Gündemi

Örcün Ali Vasfi İzmidî Hüsn-i Hat Müzesi’nde muhteşem sergi

Sanatla Nesnelerin Yeniden Buluşması” temalı Gölcük Sanat Çalıştayı sergisi, Ali Vasfi İzmidî Hüsn-i Hat Müzesi’nde ziyaretçilerine açıldı.

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu ve Gölcük Halk Eğitim Merkezi birlikteliğinde, Örcün Ali Vasfi İzmidî Hüsn-i Hat Müzesi’nde düzenlenen “Sanatla Nesnelerin Yeniden Buluşması” temalı Gölcük Sanat Çalıştayı Sergisi, düzenlenen törenle ziyaretçilerine açıldı. 20-21- 22 Haziran 2023 tarihlerinde açık kalacak muhteşem sergide; tarihi değer dokusu taşıyan desenlerden esinlenerek üretilen seramik, kuyumculuk ve takı tasarımı, deri, tekstil, resim, bilgisayarlı desen tasarımı konularında el sanatları ve endüstriyel sanat çalışmaları sergilenmeye başlandı.

 

TARİHİ HAMAMDAKİ SERGİYE GENİŞ KATILIM

Birbirinden değerli ürünlerin yer aldığı serginin açılışına; Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, eşi Türkan Sezer, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nuh Zafer Cantürk, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Kocaeli Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, Kocaeli Müze Müdürü Serkan Gedük, Ford Otosan İhsaniye MYO Müdürü Abdülkadir Cengiz, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, Gölcük Halk Eğitim Müdürü Necmettin Türkmen, Değirmendere Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Mine Can, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, akademisyenler ve davetlilerin katıldı.

 

İLÇENİN KÜLTÜR VE SANAT HAYATINA KATKI SUNAN SERGİ

Açılışın ardından eserleri inceleyerek bilgiler alan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Sanat, toplumun ruhunu besleyen, düşünce ve duyguların ifadesine olanak sağlayan önemli bir araçtır. Bu çalıştay sergisiyle birlikte sanatın gücünü ve sınırlarını bir kez daha deneyimleme fırsatı bulduk. etkinliğin Gölcük kültür ve sanat hayatına katkı sağlamasını umut ediyorum” dedi.

 

BAŞKAN SEZER’DEN SANATÇILARA TEŞEKKÜR

Başkan Sezer, “20-21- 22 Haziran 2023 tarihlerinde açık kalacak muhteşem sergi için Çalıştay Düzenleyicileri; Değirmendere Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Doç.Dr.Mine Can ve Gölcük Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ümran Kayaoğlu’na, Katılımcılar: Sayın Doç. Dr. Nilgün Şener, Sayın Dr. Öğretim Üyesi Sevtap Örgel, Sayın Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu, Sayın Öğr. Gör. Hasan Korkmaz, Sayın Öğr. Gör. Ali Emrah Kökkaya, Sayın Öğr. Gör. Hakan Öcel, Sayın Ayşenur Tecimer, Sayın Caner Güner, Sayın Gökhan Demircan, Sayın Handan Gülmen, Sayın Nazile Karabıyık, Sayın Nursel Arık, Sayın Tuğba Tülay Acar, Sayın Yasemin Demircan’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

 

BAŞKAN SEZER REKTÖR CANTÜRK’Ü TARİH TURUNA ÇIKARDI

Açılışın ardından Başkan Sezer, Rektör Prof.Dr. Cantürk’e Örcün Ali Vasfi İzmidî Hüsn-i Hat Müzesi, Sultan Baba Türbesi, Sultan Hatun Konağı ve Değirmendere Yalı evlerini gezdirerek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Tarihi alanların yeniden ilçeye kazandırılmasının çok değerli olduğunu söyleyen Cantürk, çalışmaları için Başkan Sezer’e teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu