Türkiye Gündemi

Palandöken Kültür Yolu Festivali'nde 8. güne Fotomaraton damga vurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere bu yıl 11 şehirde düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri’nin Erzurum’daki durağı Palandöken Kültür Yolu Festivali sekizinci gününde konser, tiyatro, söyleşi ve sanat etkinlikleriyle devam etti.

 

ERZURUM’DA FOTOMARATON BAŞLADI

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, fotoğraf sanatçısı ve FOTON kurucusu Coşkun Aral ve diğer konukların katılımı ile Çifte Minareli Medrese’nin önünde gerçekleşen Erzurum Fotomaraton açılışında temalar “Çay” ve “Tarih” olarak belirlendi. Öte yandan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Mumcu daha sonra Çifte Minareli Medrese içinde yer alan sergi alanını ve diğer festival noktalarını ziyaret etti. 

 

SULTAN 2. ABDÜLHAMİD “USTA” OYUNUYLA ANILDI 

Palandöken Kültür Yolu Festivali Kapsamında İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezinde Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ı konu alan “USTA” isimli tiyatro oyunu sahne aldı. Oyunda 2. Abdülhamid Han’ın şehzadelik günlerinden başlayarak yaşımında gerçekleşen toplumsal, tarihi ve kültürel olaylar kendisinin ve kızının gözünden canlandırılarak sahnelendi. 

 

ANA-DOLU OYUNU SAHNELENDİ

Milli Mücadele sırasında kadınlarımızın zafere giden yolda gösterdikleri mücadeleyi çarpıcı bir şekilde ele alan, Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı “Ana-Dolu” (Milli Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları) adlı oyun, Palandöken Kültür Yolu Festivali kapsamında Devlet Tiyatroları Sahnesi’nde dün son kez Erzurumlular ile buluştu.

 

ELİF BUSE DOĞAN ERZURUMLULARI COŞTURDU

Palandöken Kültür Yolu Festivalinin sekizinci gününde Erzurum Etkinlik ve Miting Alanı’nda sanatçı Elif Buse Doğan sahneye çıktı. On binlerce Erzurumlu Elif Buse Doğan’ın seslendirdiği şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Erzurum’da düzenlenen Palandöken Kültür Yolu Festivali bugün sona erecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu