Türkiye Gündemi

Samsung Galaxy S24 Ultra, Corning® Gorilla® Armor ile Dayanıklılık ve Görüntü Netliğinde Yeni Standartlar Belirliyor

Samsung’un en yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S24 Ultra, Corning’in şimdiye kadar ürettiği en sağlam, çizilmeye karşı en dayanıklı ve optik olarak en iyi netliği sunan Gorilla® Glass ile benzersiz bir dayanıklılık kazanıyor, üstün bir görsel deneyim yaşatıyor.

 Samsung Electronics ve Corning Incorporated, Galaxy S24 Ultra cihazlarının Corning’in yeni kaplama malzemesi Corning® Gorilla® Armor ile donatılacağını duyurdu. Gorilla Armor, dayanıklılık ile görüntü netliğinin benzersiz bir kombinasyonuyla güneş ışığı altında daha net bir ekran sunuyor ve günlük kullanıma bağlı aşınmalara karşı daha üstün koruma sağlıyor.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mekanik Ar-Ge Ekibi ve Mobil e-Deneyim İş Birimi Başkanı Kwangjin Bae, konuyla ilgili olarak, “Corning’in Gorilla® Glass ürünü, Galaxy S serisi inovasyonlarına yön verdi ve daha fazla dayanıklılık sunma konusunda önemli bir ilerleme kaydetti. Bu iş birliği, ürünlerimizin güvenle ve gönül rahatlığıyla kullanılmasını mümkün kıldı” dedi.

Akıllı telefonlar için üretilen farklı bir kaplama malzemesi olarak öne çıkan Corning® Gorilla® Armor, normal bir cam yüzeyle karşılaştırıldığında, yansımaları %75’e kadar azaltıyor, ekranın okunabilirliğini artırıyor ve neredeyse her ortamda ekran yansımalarını en aza indiriyor

Corning; yeni kaplama malzemesi ile, Galaxy S24 Ultra’nın dayanıklılığını optimize ediyor. Gorilla Armor, Corning’in laboratuvar testlerinde rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamayla karşılaştırıldığında üstün bir dayanıklılık sergiledi. Malzemenin çizilmelere karşı olağanüstü direncini ölçmek için ise, günlük kullanımdan kaynaklanan mikro çizikleri taklit eden yeni bir laboratuvar testi olarak “Scratch Bot” çözümünü geliştirdi. Bu zorlu testin sonuçlarına göre Gorilla Armor’da görünür çizikler oluşmadı ve Gorilla Armor, çizilmelere karşı rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamaya göre dört kat daha fazla dayanıklılık sundu.

Gorilla Armor’da ortalama %25 tüketici öncesi geri dönüştürülmüş içerik bulunduğu, UL2809-2 Geri Dönüştürülmüş İçerik için Çevresel Talep Doğrulama Prosedürü (ECVP) uyarınca UL Solutions tarafından onaylandı

Corning® Gorilla® Glass Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Velasquez, Gorilla Armor hakkında, “Gorilla Armor, Corning’in araştırma ve mühendislik becerilerini Samsung’un tüketici merkezli tasarımıyla ve kullanıcı deneyimine odaklanmasıyla bir araya getiriyor. Bu yeni inovasyon hem dayanıklılığa hem de daha iyi optik deneyime yönelik eş zamanlı artan ihtiyaçlara yanıt veriyor ve geleceğin mobil telefon deneyimini sunuyor” dedi. 

Gorilla Armor’la donatılan Galaxy S24 Ultra telefonların piyasaya sürülmesi, Samsung ve Corning için bir kutlama niteliği de taşıyor. Sektöre yön veren ortaklıklarının 50. yılını geçen yıl kutlayan Samsung ve Corning, ilk olarak 1973 yılında Kore’deki tüketiciler için televizyonları daha erişilebilir hale getirmek üzere iş birliği yaptı.

İş birliğinin temelini oluşturan anlayış, yarım yüzyıldır devam ediyor. Corning® Gorilla® Glass, en eski Galaxy akıllı telefonlardan, tümü Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 kullanan Galaxy S23 Serisi, Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5 de dahil olmak üzere, en yeni ürünlere kadar sayısız Samsung cihazında yer aldı. 

Gorilla Armor’a sahip Galaxy S24 Ultra cihazlarının piyasaya sürülmesi, mobil tüketici elektroniği sektörü için büyük bir önem taşıyor ve dünya standartlarında inovasyonlar sunmayı hedefleyen uzun süreli iş ortaklığını güçlendiriyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu