Türkiye Gündemi

Teknosa Gaming Parkour'da oyun dünyasını buluşturan müthiş final

Teknoloji sektörünün devleri Teknosa, Intel Türkiye, Lenovo Türkiye ve Microsoft iş birliğiyle 9 Eylül’de başlayan ‘Oyunda Buz Çağı’ yarışma serisi müthiş bir finalle tamamlandı. 6 şehirdeki 15 Teknosa mağazasında 4 aydır süren yarışmanın finali oyun tutkunlarını bir araya getirirken, aylardır süren serinin kazananı Süleyman Sırrı Özdemirçelik oldu. Şampiyon, büyük ödül olan 100 bin TL değerindeki Teknosa hediye çekini, YouTuber ve Twitch yayıncısı Pqueen’in elinden aldı. 

Oyun bilgisayarlarının güçlü soğutma performansına atıfla ‘Oyunda Buz Çağı Başlıyor’ mottosuyla 9 Eylül’den bu yana 6 şehirdeki 15 Teknosa mağazasında gerçekleşen yarışma serisi ‘Teknosa Gaming Parkour’ müthiş bir finalle son buldu. Teknoloji sektörünün devleri Teknosa, Intel Türkiye, Lenovo Türkiye ve Microsoft iş birliğiyle oyun tutkunlarının buluştuğu serinin her bir etabı kıyasıya rekabete sahne oldu. Oyuncular, performansa ve hıza dayalı Forza Horizon 5, FIFA 2023, Fortnite ve Mortal Kombat gibi dünyaca ünlü oyunları oynayarak, verilen parkur görevlerini tamamladı. 

 “We are the champions” şarkısı eşliğinde ödülünü aldı

En hızlı 14 finalist, büyük ödül için Vadistanbul’daki final turnuvasında mücadele etti. Bugüne kadar yapılan en kalabalık etkinlik olan finalde heyecan her an üst düzeyde yaşandı. Teknosa Gaming Parkour’un toplam parkur süresi rekoru iki kere el değiştirirken, Süleyman Sırrı Özdemirçelik toplam parkur süresi rekorunu kırarak şampiyon oldu. İstanbul’da yaşayan ancak yarışma için geldiği Eskişehir serisinde birinci olan Özdemirçelik, büyük ödül olan 100 bin TL değerindeki Teknosa hediye çekini, YouTuber ve Twitch yayıncısı Pqueen’in elinden aldı. Ödül töreni sırasında çalınan Queen’in efsane şarkısı “We are the champions” coşkuyu zirveye taşıdı. Turnuvaya katılan tüm yarışmacılar da 1 aylık Xbox Game Pass üyeliği kazanarak oyun dünyasına daha fazla erişim sağlama fırsatını yakaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu