Magazin

TotalEnergies, dünya devi SANY iş makineleri için Menemen’de madeni yağ üretimi yapacak

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir madeni yağ sektöründe faaliyet gösteren TotalEnergies Turkey Pazarlama, güçlü iş birlikleri ile sektördeki konumunu sağlamlaştırmaya devam ediyor. Şirket, 2015 yılından bu yana iş birliği yaptığı Putzmeister Türkiye ile üç yıllık yeni bir sözleşme imzaladı. Yeni sözleşme kapsamında, Putzmeister Makine’nin Türkiye’de satışa sunacağı SANY iş makinelerinin orijinal yağları da TotalEnergies Turkey Pazarlama tarafından İzmir Menemen’de üretilecek.

TotalEnergies Türkiye Genel Müdürü Emre Şanda, Mart 2023 itibarıyla başlayan yeni iş birliğine ilişkin “Putzmeister Türkiye ile iş ortaklığımız büyüyerek devam ediyor. TotalEnergies olarak global arenada uzun yıllardır SANY Orijinal Yağları’nın üretimini yapıyoruz. Putzmeister Türkiye ile yaptığımız yeni anlaşma ile iş birliğimizi Türkiye’ye de taşımış olduk. SANY iş makineleri için SANY Orijinal Yağları’nı İzmir Menemen’deki fabrikamızda üretecek, ülkemizde katma değer yaratacağız. Her ikisi de dünya devi üreticiler olan Putzmeister ve SANY ile daha uzun yıllar iş ortaklığı yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

Putzmeister Türkiye Genel Müdürü Ali Rıza Bilgiç de yeni iş birliğinin her iki taraf için hayırlı olmasını diledi. Bilgiç, “Hem ürün kalitesi hem de hizmet standartları açısından birlikte çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuz TotalEnergies ile sekiz yıldır devam eden iş birliğimizi üç yıl daha devam ettirecek olmaktan mutluyuz. Türkiye’de Putzmeister markalı ürünlerimizin yanı sıra SANY Group’un paletli ekskavatör, yol makineleri, telehandler ve maden ekipmanları ürünlerini pazara sunuyoruz. Bundan böyle bu ürünlerde TotalEnergies tarafından üretilen SANY logolu madeni yağlar olacak” diye konuştu.

Türkiye’den dünyaya ihraç ediliyor

Dünyanın en büyük beton pompası üreticisi Almanya merkezli Putzmeister, 2012 yılında dünyanın en büyük iş makineleri üreticilerinden olan SANY Group tarafından satın alınmıştı. Putzmeister Türkiye, 2006 yılından bu yana Tekirdağ Çerkezköy’deki fabrikasında Türkiye ve dünya pazarına üretim yapıyor. TotalEnergies Turkey Pazarlama da 2015 yılından bu yana Putzmeister Türkiye’nin tüm madeni yağ ihtiyacını karşılıyor. İlk dolumu TotalEnergies madeni yağları ile yapılan beton pompası araçları dünyaya sevk ediliyor. Putzmeister Makine’nin Türkiye’de satışa sunacağı SANY logolu orijinal motor yağları, transmisyon yağları ve hidrolik yağlarının üretimi de TotalEnergies tarafından yapılacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu