Türkiye Gündemi

TP Vision Titan OS ile Stratejik Ortaklık Oluşturdu

Titan OS S.L, televizyon üreticilerine özelleştirilmiş bir Smart TV platformu sunmak amacıyla bağımsız bir işletim sistemi geliştiren Avrupalı bir şirkettir. Dijital platform hizmetleri bünyesinde hem global hem de yerel streaming seçenekleri bulunduruyor.

Yeni işletim sistemi – Titan OS – ilk olarak TP Vision markasıyla kurduğu global stratejik ortaklık kapsamında markanın yeni piyasaya çıkaracağı 2024 model iki adet Philips TV modelinde yer alacak. (PML9009 ve PUS8909 modelleri)

Titan OS S.L. ayrıca İngiltere ve İskandinavya’nın önde gelen teknoloji perakendecisi Currys markasıyla da stratejik bir ortaklık gerçekleştiriyor. Ortaklık kapsamında; Currys, işletim sistemini ilk olarak kendi markası olan JVC TV’lerde piyasaya çıkaracak ve bu sayede İngiltere pazarında ilk kez bir perakende-medya iş birliği yapılmış olacak. 

Titan işletim sistemi, TV üreticilerinin işletmelerini donanımın ötesine taşımak amacıyla Titan Advertising tarafından yönetilen son teknolojiye sahip reklam çözümlerini de içeriyor ve kendi işletim sistemine sahip olmayan TV markalarının yüzde 40’ı için düzenli bir gelir akışı yaratma fırsatı sunuyor. (GFK Data 2022)

Teknoloji, eğlence ve reklamcılık şirketi Titan OS S.L. (Titan OS), akıllı TV’ler için bağımsız bir işletim sistemini piyasaya çıkardığını ve bunun yanında reklamcılık hizmetine de başladığını duyurdu.  

Titan OS S.L., şirketin Linux tabanlı TV’ler için özel bir ortaklığa sahip olan TP Vision’ın stratejik partneri oldu. Platform, Avrupa ve Latin Amerika’da seçili Philips ve AOC TV’lerde bulunacak. Yeni işletim sistemi ilk olarak iki adet üst segment modelde yer alacak: PML9009 mini LED TV ve PUS8909 premium LED TV modelleri 2024 yılı içerisinde raflarda yerini alacak. 

Barselona’daki genel merkezinin yanında Amsterdam ve Taipei’de de ek ofisleri bulunan Titan OS S.L., Disney, Roku, Rakuten TV ve KKR’den tanınmış endüstri uzmanları da dahil olmak üzere Avrupa ve Amerika’nın önde gelen eğlence, medya ve yatırım sektörlerinden deneyimli endüstri yöneticileri tarafından kuruldu. 

TP Vision Avrupa ve Latin Amerika CEO’su Kostas Vouzas marka iş birliğiyle ilgili düşüncelerini “Uzun vadeli iş stratejimiz kapsamında Smart TV platformu seçeneği sunmak artık zorunlu hale geldi. Titan OS S.L. ile yaptığımız ortaklık sayesinde Titan OS platformunun bir parçası olduk. Platform, bize kendi kişiselleştirmelerimize ve ürün entegrasyonlarımıza da olanak sağlıyor. Sonuç olarak müşterilerimiz, global alanda hem premium hizmete kolay erişim sağlıyacak hem de daha fazla yerel içeriğe ulaşabilecek.’’ sözleriyle aktardı. 

Titan OS S.L. CEO’su Jacinto Roca heyecanını “Philips ve AOC markalarından sorumlu TP Vision ile ortaklığımızdan dolayı çok heyecanlıyız. Geliştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bağlantılı TV deneyimini sunmak ve izleyicilerin favori içeriklerine kolay ulaşabilmelerini sağlamak için TV’yi birlikte yeniden konumluyoruz. Bu iş birliği sayesinde ilk günden itibaren Avrupa ve Latin Amerika’daki milyonlarca izleyiciye ulaşabileceğiz.’’ sözleriyle aktardı. 

Susie Moan, Currys Baş Veri Sorumlusu iş birliğiyle ilgili düşüncelerini “Currys Connected Media ağımızın bir parçası olarak bu yeni özelliği başlatmak için Titan OS ile ortaklığımızdan dolayı çok mutluyuz. Bu ortaklık, tüketicilerin ilgisini çekmek için heyecan verici ve yenilikçi bir fırsat” sözleriyle aktardı.  

İşletim sistemi; Netflix, Prime Video, Youtube, Disney +, Pluto TV, DAZN ve diğer platformlar da dahil olmak üzere 2024 yılı için küresel ve yerel ortaklarla yapılan anlaşmalar kapsamında izleyicilere kapsamlı, premium hizmet verecek ve ilgili kanal listesine erişim sağlayacak, 

Titan OS S.L. veri güvenliği ve gizliliğine verdiği önem dolayısıyla yerel ve bölgesel düzenlemelere titizlikle uyar ve en son IAB standartlarına paralel olarak müşterilerinin haklarının korunmasına yardımcı olur. Titan platformu ayrıca, güvenli ve güvenilir televizyon eğlencesinde yeni bir standart belirlemek için özel olarak gelişmiş dolandırıcılık önleme ve doğru ölçüm hizmetleriyle güçlendirilmiştir.

 

TP Vision Hakkında

TP Vision Europe B.V. (‘TP Vision’) Amsterdam merkezli, tamamı TPV Technology Limited (‘TPV’) Şirketi altında olan dünyanın önde gelen monitor ve TV üreticilerinden biridir. 

2012 yılında kurulan ve bugün tüketici TV ve ses endüstrilerindeki en büyük global oyunculardan biri olan şirket, üstün ses ve görüntü deneyimi sunan tüketici elektroniği ürünleri ve teknolojileri üretir, geliştirir ve pazarlar.Tüketiciye ve tüketici memnuniyetine güçlü bir şekilde odaklanan TP Vision’ın ürün portföyünde; tüketici ses ürünleri ve televizyonları, profesyonel ekranlar ve içerik işletim sistemleri bulunur. Bu ürünler ve çözümler, TP Vision’ın kendi markası AOC’nin yanı sıra Koninklijke Philips N.V. lisansı altında kullanılan Philips markası aracılığıyla pazara sunulur.Önde gelen elektronik markalara ve ödüllü ürünlere ev sahipliği yapan TP Vision; Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Hindistan ve Asya-Pasifik’teki belirli ülkelerdeki operasyonlarıyla dünya çapında 2.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. TP Vision; ürün geliştirme, tasarım, kusursuz operasyon ve üretim sorumluluğu alanlarındaki uzmanlığıyla toplumun günlük yaşamına değer katmayı hedefler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu