Ekonomi

TruckStore, lojistik sektörüne güven, araçlara değer veriyor

Mercedes-Benz Türk’ün 2. el araç markası TruckStore’un bu yılın ilk beş aylık döneminde de başarı ivmesini sürdürdüğünü belirten Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Özensel, “Öncelikli hedefimiz müşterilerimizin sürdürülebilir bir çalışma modeli yaratabilmesidir. TruckStore’da müşterilerimiz için her zaman ‘Al Kazan Sat Kazan’ prensibi ile alım ve satım işlemleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Mercedes-Benz Türk’ün 2. El araç markası TruckStore, zengin araç portföyü ve kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra tüm işlemleri tek çatı altında gerçekleştirme olanağı sunarak fark yaratmaya devam ediyor. 2009 yılından beri yürüttüğü çalışmalarla lojistik sektöründe en güvenilir iş ortaklarından biri olan şirket, bu yılın ilk beş aylık döneminde de başarı ivmesini artırmaya devam etti. Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Özensel, “Şirketimiz bünyesinde müşterilerimize sunduğumuz kredi, sigorta, 2. el satış imkanı ve lojistikteki yükü hafifleten takas alım ile onların ihtiyaçlarına tek noktadan çözüm sağlıyoruz. Öncelikli hedefimiz müşterilerimizin sürdürülebilir bir çalışma modeli yaratabilmesidir. TruckStore’da müşterilerimiz için her zaman ‘Al Kazan Sat Kazan’ prensibi ile alım ve satım işlemleri gerçekleştiriyoruz” dedi. 

TruckStore Grup Müdürü Barış Sever ise şu açıklamalarda bulundu: “Pazarın en önemli konuları arasında yer alan finansmana erişimde yaşanan problemlere Mercedes-Benz Kamyon Finansman ile çözüm üretiyoruz. 24 aya kadar terzi usulü finansman sağladığımız müşterilerimiz için bugüne kadar birçok farklı finansman modeli ürettik. Bundan sonraki dönemlerde de ödeme dengelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ayarlamaya ve her müşterimiz için özel çözümler üretmeye gayret edeceğiz. TruckStore vasıtası ile sattığımız araçların yüzde 80’i Mercedes-Benz Kamyon Finansman tarafından finanse edildi. Geriye kalan satışların yüzde 20’si ağırlıklı olarak peşin, alt takaslı gerçekleşirken, çok küçük bir kısmı bankalar üzerinden finanse edildi. Müşterilerimize krediye ulaşma noktasında çok büyük avantajlar sağlıyoruz.”

Sektörde yaşanan talep artışı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Barış Sever, şunları söyledi: “Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması nedeniyle özellikle inşaat, hafriyat çekici ve kamyonlarına yönelik talep daha da arttı. Bu nedenle söz konusu araçlar yatırım unsuru olmaya devam ediyor. 2023 başından itibaren inşaat araçlarının 2. el pazarındaki fiyat artışı yüzde 85 seviyesinde gerçekleşirken, 2. el çekici fiyatları ise yüzde 50 civarında yükseldi.”

Tüm işlemler tek bir çatı altında gerçekleştiriliyor

Mercedes-Benz Türk’ün sıfır ağır ticari araç pazarında müşterilerine gösterdiği yaklaşımı ve sunduğu yüksek hizmet kalitesini 2. el pazarında da sunan TruckStore, yalın ve hızlı bir şekilde, bir iş günü içerisinde alım, satım, kredilendirme ve sigortalama gibi tüm işlemleri tek bir çatı altında gerçekleştirme olanağı sunuyor. TruckStore üzerinden araç satın almak isteyen müşteriler, Mercedes-Benz marka kamyonların yanı sıra farklı marka ve farklı üst yapılara sahip kamyonlara ulaşma şansına da sahip oluyorlar. Bu sayede ihtiyaçlarına en uygun aracı rahatlıkla bulabilen müşteriler, tüm işlemlerini TruckStore güvencesi altında gerçekleştirebiliyorlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu