Türkiye Gündemi

Türkiye’nin en büyük üniversite kütüphanesi hizmete açılıyor

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 3 bin kişilik modern kütüphanesine kavuşuyor. Kütüphanenin açılışını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla yapılacak. Kütüphaneden bir tek öğrenciler değil tüm İstanbullular yararlanabilecek.

 

Türkiye’nin en büyük üniversite kütüphanesi olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesinde, kullanıcı dolaplarından kapalı otoparka, mescitten konferans salonlarına kadar tüm imkanlar sağlandı. Tekli ve çoklu çalışma masaları, grup ve ders çalışma odaları, dinlenme ve akıl oyunları alanları hazırlandı. Çağdaş kütüphaneciliğin getirmiş olduğu tüm olanaklarla donatılan kütüphane ortalama 93 milyon liraya mal oldu. Ziraat Bankası Kütüphanesi, 1 milyon cilt basılı kitap alabilecek kapasiteye sahip. 7/24 çalışma esasına nazaran açık olacak kütüphane aynı anda 3 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede.

Tüm İstanbullular yararlanabilecek

Üstelik kütüphaneden sadece öğrenciler değil tüm İstanbullular yararlanabilecek. Ziyaretçilere çay, kahve ve kurabiye ikramları da yapılacak. Kütüphanede ek olarak konferans, söyleşi programları düzenlenecek. Kütüphanenin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da iştirak etmesi umut ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu