Ukrayna’ya gerektiği süre destek vereceğiz

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Rusya’ya karşı savaşan Ukrayna’ya gerektiği sürece askeri ve mali destek vereceklerini söyledi.

Baerbock, Bild am Sonntag gazetesine yapmış olduğu açıklamada, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın daha uzun seneler sürmesine hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti.

Rus hükümetinin, “Ukrayna’yı boyunduruğu altına almaya ilişkin durağan(durgun) düşüncesinden” vazgeçmediğini ifade eden Baerbock, sadece Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’yı süratli bir halde alma düşüncesinin de yerine gelmediğini kaydetti.

Baerbock, bunun gerçekleşmemesi için her şeyi yapacaklarını vurgulayarak “Normal olarak savaşın bir an önce bitmesini isterim. Sadece maalesef Ukrayna’nın gelecek yaz da dostlarından yeni ağır silahlara ihtiyacı olacağını varsaymak zorundayız. Benim için şu nettir: Ukrayna özgürlüğümüzü, sulh düzenimizi de savunuyor ve biz Ukrayna’ya mali ve askeri destek veriyoruz.” dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, Ukrayna’ya bu desteğin gerektiği sürece verileceğinin altını çizdi.

Rusya-Ukrayna Savaşı 1300 kilometrelik çatışma hattında sürüyor

Putin’in masum insanları bombalamaya son vermesi ve tanklarını geri çekmesi durumunda ateşkesin mümkün olabileceğini ifade eden Baerbock, Rusya Devlet Başkanı’nın bu emri her zaman verebileceğini belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Almanya: Ukrayna'ya gerektiği sürece destek vereceğiz Ukrayna’ya gerektiği süre destek vereceğiz için yorumda bulun

    Ukrayna’ya gerektiği süre destek vereceğiz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ukrayna’ya gerektiği süre destek vereceğiz için ilk yorumu yapabilirsin.