Ekonomi

YZB, Birlik ve Beraberlik Temasıyla Kapılarını Aralayacak

Organize perakende sektörüne hizmet veren binlerce paydaş 14’üncü kez Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı’nda bir araya gelecek. 13 Eylül tarihinde “Birlik-Beraberlik” temasıyla kapılarını aralayacak olan YZB 2023’te sektörün nabzı tutulurken market raflarında yer alacak yüzlerce yeni ürün ilk kez tanıtılacak. 

İki gün sürecek olan organizasyonda onlarca duayen isim sektörün yarınına şekil vermek için YZB sahnesinde bir araya gelecek. Bu yılki organizasyonda dünya ve Türkiye ekonomisi, tarımın bugünü ile Türkiye’nin geleceği, perakende sektöründeki dönüşüm, tüketici alışkanlıkları, sektör paydaşlarının tek yürek atması gereken adımlar konuşulacak.

Gıda perakendesinin en büyük buluşması için geri sayım başladı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB), 13-14 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Organizatörlüğünü Focus Fuar ve Kongre Yönetimi’nin üstlendiği YZB 2023, bu yıl “Birlik-Beraberlik” teması ile kapılarını aralayacak. 

Coca-Cola İçecek, Evyap, Nestlé Türkiye ve Sütaş ana sponsorluğunda düzenlenecek olan YZB 2023’te, onlarca duayen isim gıda perakendesinin yarınına şekil vermek için bir araya gelecek. İki gün sürecek olan organizasyonda katılımcı ve sponsor firmalar ise temsil ettiği yüzlerce markanın yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak.

EKONOMİDE UFUK TURU: TÜRKİYE EKONOMİSİNİ NELER BEKLİYOR?

Dünya ekonomisindeki dalgalanmalar, Türkiye’nin ekonomik yönünü belirlemeye devam ediyor. İş dünyasının ve ekonomi takipçilerinin gözü, Türkiye’nin ekonomik geleceğine çevrildi. Enflasyon baskısı altındaki perakende sektörü, ekonomik büyüme potansiyelimiz, yatırım fırsatları ve iş dünyasını bekleyen gelişmeler YZB sahnesinde masaya yatırılacak. Moderatörlüğünü Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen’in yapacağı “Ekonomide Ufuk Turu: Türkiye Ekonomisini Neler Bekliyor” oturumunda TOBB-ETÜ Öğretim Üyesi ve Ekonomi Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Fatih Özatay, Ekonomi Gazetesi Genel Koordinatörü ve Yazarı Vahap Munyar ile Ekonomi Gazetesi Yazarı Servet Yıldırım’ı bir araya getirecek.

TARIMIN BUGÜNÜ = TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ

Tarım sektörü, Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve çevresel geleceğini şekillendirmeye devam ediyor. Yüzyıllardır tarımın önde gelen merkezlerinden biri olarak kabul edilen ülkemizin bu alandaki potansiyeli, tarım sektörünün yarını ve ihracat performansı gibi önemli konular YZB sahnesinde ele alınacak. Teknolojik gelişmeler, sürdürülebilirlik çalışmaları, küresel gıda talepleri, Türkiye tarım sektörünün önündeki fırsatlar, karşılaştığı zorluklar, etkili tarım politikaları için atılması gereken adımlar “Tarımın Bugünü=Türkiye’nin Geleceği” oturumunda konuşulacak. Moderatörlüğünü Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat’ın yapacağı oturumda, tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım, AÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve KIRKYOL Kırsalda Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Şef ve sosyal girişimci Ebru Baybara Demir ile Keskinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Önder Matlı yer alacak.

TOBB BAŞKANI YZB SAHNESİNDE PERAKENDE SEKTÖRÜNÜ DEĞERLENDİRECEK

Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar binlerce paydaşını bir araya getirecek YZB 2023’te, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, perakende sektörü gündemini ve öngörülerini katılımcılarla paylaşacak.

Tüketici davranışlarındaki değişim ve perakende sektörünün bu değişime nasıl ayak uydurduğu, “Değişen Dünyada Dönüşen Tüketici Davranışları” oturumunda ele alınacak. Unilever Ev Bakım Ürünleri Tüketici ve Pazar Araştırmaları Lideri Gizem Başdemir ile NielsenIQ Perakendeci Hizmetleri Orta Doğu ve Afrika E-Ticaret Direktörü Turan Konu’nun konuşmacı olarak katılacağı oturumda, pandemi sonrası perakende sektöründeki dönüşüm, dijitalleşmenin rolü, değişen alışveriş alışkanlıkları, tüketici odaklı stratejilerin ve geleceğe yönelik planların kilit noktaları paylaşılacak.

“BİZ BİR OLUNCA BEREKET BİZİM OLUR”

Bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilecek YZB’de, bir olmanın sektörde yaratacağı sinerji ve gıda perakendesindeki gündem başlıkları mercek altına alınacak. Yerel zincirler ve üretici firmalar ekseninde mevcut piyasa dinamikleri, analizler ve beklentiler “Biz Bir Olunca Bereket Bizim Olur” oturumunda paylaşılacak. Moderatörlüğünü Bloomberg HT sunucusu Didem Arslanoğlu’nun yapacağı oturumda sektörün tüm oyuncularını kapsayacak şekilde daha verimli bir gelecek tesis edilmesi adına yapılması gerekenler konuşulacak. Oturumun konuşmacıları arasında Coca-Cola İçecek, Türkiye Satış Direktörü Cenk Çığrı, İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, Sütaş Süt Ürünleri Türkiye Genel Müdürü Funda Ak, Nestlé Türkiye, Satış Genel Müdürü Kerem Kadakal, Evyap Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmed Evyap, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve Ankara PERDER Başkanı Ramazan Gülhan yer alacak.

YZB 2023, yeni ürün tanıtımları ve perakende sektörünün geleceğine ışık tutacak oturumların yanı sıra sahne şovlarıyla da katılımcılara unutulmaz iki gün yaşatacak. Organizasyonun ilk günü Metin Özülkü Orkestrası eşliğinde, Ferda Anıl Yarkın, Jale, Metin Özülkü, Reyhan Karaca, Sibel Alaş, Ümit Sayın ve Yonca Evcimik 90’lar rüzgarı estirecek. İkinci gün ise Gökhan Ünver YZB 2023’e renk katacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu