Türkiye Gündemi

Selçuklu'da Barış Manço rüzgarı esti

Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi Çocuk Korosu, Barış Manço Şarkıları konseriyle unutulmaz bir akşam yaşattı.  Geceye damga vuran konser izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkardı. 

Selçuklu Belediyesi tarafından kurulan ve faaliyetleriyle şehrin kültür hayatına katkı sağlayan Selçuklu Sanat Akademisi Çocuk Korosu Barış Manço’nun eskimeyen şarkılarını izleyiciyle buluşturdu.

 Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Barış Manço’nun çok değerli bir sanatçı olduğunu ve her dönemin çocuklarına seslenebildiğine vurgu yaptı.  Oldukça beğenilen konserde Barış Manço’nun eşi Lale Manço’da video ile Barış Manço’nun eserlerinin gelecek nesille aktarılması adına önemli bir faaliyet olduğunu söyledi ve konser için Sanat Akademisi’ne teşekkür etti.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konsere Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

“Barış Manço her yaştan insan için büyük bir değer”

Barış Manço’nun yediden yetmişe herkesin sevdiği bağrına bastığı bir değer olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Aslında hepinize tek tek teşekkür etmemiz gerekiyor ama şefimize ben hepinizin adına teşekkür ediyor, çiçeğimizi takdim ediyorum. Çok teşekkür ediyorum. Barış Manço’nun tabii ki hepimizin hayatında çok önemli bir yeri var. Benim de aynı şekilde. Tabi çocukluğumuz Barış Manço’yla geçti. Pazar günleri adam olacak çocuğu iple çekerdik. Ne zaman başlayacak diye. Bazen şimdiki çocuklar için üzülürüm keşke Barış Manço’yu onlar da görebilselerdi. Onlar da o zevki alabilselerdi diye ama görüyorum ki çocuklarımız zaten Barış Manço’yu çok güzel bir şekilde yaşatıyorlar. Hepinize teşekkür ediyorum. Ayrıca Barış Manço’nun değerli eşi Lale Manço hanımefendinin çok kıymetli mesajını, programdan önce izledik.  Ben hanımefendiye de huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. İlgi alakasından ötürü. inşallah Konya’da kendisini ağırlamayı, misafir etmeyi arzu ediyoruz.. Tekrar bütün misafirlerimize bugün bizle beraber oldukları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.  

Programa video mesaj gönderen Barış Manço’nun eşi Lale Manço ise mesajında; “Merhaba sevgili çocuklar. Merhaba sevgili Selçuklular. Merhaba, Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi mensupları. Bu güzel etkinlikte bazı fiziki nedenlerden dolayı sizlerle olamadığım için üzgünüm ama olsun. Sizin böyle bir şey yapmış olduğunuzu bilmek benim kendi adıma, Barış Manço ve ailesi adına çok çok özel sizlere çok teşekkür ediyoruz. Ellerinize, emeğinize ve sesinize sağlık. Bu çok heyecan verici. Barış Manço biliyorsunuz bu sene seksen yaşına basacaktı ve onun neredeyse vasiyet olarak koyduğu bir şey vardı. Ben 80 yaşında tekrar sahneye çıkacağım. 2023 eserimi seslendireceğim diye. Bunu hayata geçirmek için çok uğraştık. Bazı olumsuzluklarla malum bu sene çok ağır şeyler yaşadık. Pek hayata geçiremedik. Ama olsun sizler onun adına bu anı hayata geçirdiniz. Onun için size çok teşekkür ediyorum. Bu çok önemliydi. Barış hayatı boyunca siz çocukları çok sevdi. Sizlere bir şey yapmak, sizler için bir şeyler üretmeyi hep istedi. Çünkü sizler, onun için geleceğe atılan oklardınız. Bunu başardığını tahmin ediyorum ve onun karşılığını şu anda aldığını, sizi seyrettiğini biliyorum. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Program Başkan Pekyatırmacı’nın görev alan koro şeflerine çiçek takdimi ve günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu