Dünya

DEAŞ mensupları yakalandı

Irak’ın Kerkük kentinin güneyinde Irak güvenlik güçleri tarafınca başlatılan operasyonda, daha ilkin oldukca sayıda kanlı eyleme katılan 6 DEAŞ mensubunun yakalandığı açıklandı.​​​​​​​

Irak’ta daha ilkin kanlı saldırılar gerçekleştiren 6 DEAŞ mensubu yakalandı.

Irak Milli Güvenlik Kurulu Kerkük Bürosu tarafınca yayımlanan açıklamada, elde edilmiş haber alma bilgilerine bakılırsa uzun süredir güvenlik güçlerinin arananlar sıralamasında olan teröristlerin Kerkük ile Bağdat arasındaki bölgede varlık gösterdiklerinin tespit edilmiş olduğu bilgisi verildi.

Mahkemeye sevk edildiler

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmış olduğu kaydedilen açıklamada, daha ilkin güvenlik güçlerine yönelik oldukça kanlı eylemler gerçekleştiren 6 DEAŞ mensubunun yakalandığı ifade edildi. Açıklamada, yakalananların, yapılan ilk sorgunun peşinden mahkemeye sevk edildikleri aktarıldı.

Terör örgütü DEAŞ, 2014’te Irak’ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını yakalamış, söz mevzusu bölgeler seneler içinde örgütten geri alınmıştı.

Terör örgütü DEAŞ Irak’ta yüksek gerilim hattına saldırdı

Eski Başbakan Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017’de DEAŞ’a karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu. Buna karşın DEAŞ’ın söz mevzusu vilayetlerin kırsal bölgelerinde saldırıları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu